DSC 5137 KopiowanieDrodzy Państwo! Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wspólnie z partnerami, zorganizowało na przestrzeni miesięcy czerwiec, lipiec, sierpnień oraz wrzesień, drugą edycję charytatywnej akcji pn. "Zeszyt dla uczniaka". Polegała ona na zbiórce matriałów, przyborów oraz artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych. Przez okres letnich wakacji szkolnych, ale nie tylko, udało nam się zebrać bardzo dużo materiałów. Co więcej poszerzyliśmy względem pierwszej edycji obszar działania naszej akcji i włączyliśmy do pomocy szersze grono osób. Ogromnie się cieszymy, że druga edycja akcji "Zeszyt dla Uczniaka", przyniosła nam tak wielu nowych partnerów. Za włączenie się i aktywny udział w akcji serdecznie Wam dziękujemy i już teraz zapowiadamy trzecią edycję Zeszytu, która rozpocznie się już niebawem.

Z otrzymanego sprawozdania od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, wynika, że z naszej wspólnej pomocy skorzystało 48 rodzin. Dotyczy to materiałów dostarczonych bezpośrednio do MOPSu, my jednak wiemy, że tych rodzin było ponad 50, gdyż sami także dostarczaliśmy materiały do rodzin, które na prawdę pomocy potrzebowały. Z darów, które Państwo przysłali skorzytały rodziny z miasta Wejherowa oraz z Luzina, Gościcina i miejscowości pobliskich. Pozwalamy sobie za pośrednictwem strony interetowej umieścić podziękowanie od Rafała Karcza, który jest inicjatorem akcji "Zeszyt dla Uczniaka":

Drodzy Partnerzy i uczestnicy akcji "Zeszyt dla Uczniaka".

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w akcji Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i CH Jantar "Zeszyt dla Uczniaka". Gorące podziękowania dla partnerów Zeszytu, którzy otworzyli swoje serce na pomaganie. Będąc partnerami, promując akcję i udostępniając miejsca na dary Zeszytu, sami często bardzo wyraźnie wspomagali akcję, wrzucając potrzebne rzeczy do przysłowiowego kosza, znacznie powiększając zbiory, które później trafiły do rodzin potrzebujących. Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które były obecne i dorzuciły się do Zeszytu podczas naszych akcji towarzyszącym -  "ofensywy na sklepy z artykułami szkolnymi" oraz "Letni finał w CH Janar". Wszyscy, którzy nie byli obojętni, mieli możliwość pomóc i dorzucić się do szkolnej wyprawki, traktujemy jako naszych partnerów i już dziś mobilizujemy was do kolejnej, trzeciej edycji akcji pn. "Zeszyt dla Uczniaka". Wielkie słowa uznania i podziękowania kieruję także do lokalnych mediów, które nagłośniły naszą akcję oraz w znaczny sposób przyczyniły się do sukcesu "Zeszytu dla Uczniaka". Sukcesem naszym wspólnym jest obdarowanie ponad 50 rodzin, które na pewno odczuły pomoc płynącą od nas wszystkich. W tym roku pozyskaliśmy także Sponsora, Firmę Design Joomla Projekty,  która ufundowała nam stronę internetową,  w znaczny sposób ułatwi nam to koordynowanie akcją. Cieszę się również, że do Zeszytu dołączył Klub Rywal, trenera Michała Drożdż, który zapoczątkował akcję w Gliwicach. Dziękuję za dary z Polski, tj. m.in. z Tych, Warszawy i innych miejscowości, których mieszkańcy dowiedzieli się o akcji i postanowili nas wesprzeć.

Jesteście wszyscy wspaniali i wiem, że nie sposób wszystkim podziękować z osobna, dlatego przyjmijcie moje szczere i gorące podziękowania za pośrednictwem naszej strony internetowej. Pozwolę sobie także podziękować za pomoc w imieniu wszystkich rodzin, szczególnie dzieci, które dzięki Wam mogły spokojnie, z kompletnym wyposażeniem szkolnym wybrać się do szkoły w bieżącym roku.

Dziękuję!

Organizatorzy akcji poszukują chętnych wolontariuszy, którzy w przyszłym roku wspólnie z partnerami, mogliby wspomóc akcję. W kolejnej edycji planujemy więcej eventów, więcej zorganizowanych zakupów w sklepach oraz szereg innych działań, które pomogą nam uzbierać jeszcze więcej artykułów dla dzieci, które pomogą im wyprawić się do szkoły. Wszystkie chętne osoby, chcące w ten sposób wesprzeć akcję, proszone są o kontakt z Rafałem Karczem, tel. 695 650 914. Poniżej prezentujemy sprawozdanie MOPS w Wejherowie.

sprawozdanie-page-001

Partnerzy akcji

mops
mapeciaki
tiger_gym
gosrit
biblioteka
raj_malucha
male-trojmiasto
urwis_partner
Previous Next