20140901 140659 KopiowanieW dniu dzisiejszym, tj. 01.09.2014 r. artykuły i materiały szkolne, pochodzące z drugiej edycji akcji "Zeszyt dla Uczniaka" Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego trwafiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Pracownicy MOPS-u od razu zabrali się do pracy. Zależy nam, aby w miarę szybko te rzeczy trafiły do dzieci potrzebujących, nowy rok szkolny przecież zaczął się już dziś. W porównaniu do roku poprzedniego, udało nam się uzbierać zdecydowanie więcej materiałów, a to za sprawą naszych partnerów, którzy zaangażowali się w akcję. Słowa uznania i gorące podziękowania należą się wszystkim partnerom, którzy w miarę możliwości zaangażowali się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy Design-Joomla Projekty Pana Andrzeja Herzberga, która nie dość, że przygotowała nam wyjątkowo dużą wyprawkę dla dzieci, wykonała nam profesjonalną stronę internetową, dzięki której koordynowanie naszej akcji oraz promocja "Zeszytu dla Uczniaka" wydaje się być dużo sprawniejsza. Ponadto w tym roku pomagali nam bardzo wyraźnie: Centrum Handlowe Jantar, nasz partner główny akcji, Przedszkole Mapeciaki, Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Paczki z materiałami szkolnymi napływały można napisać, że z całej Polski. Otrzymaliśmy paczki dla dzieci z Tych, z Warszawy. Ponadto otrzymaliśmy także paczkę od Pani nauczyciel ze szkoły w Szemudzie, która będzie zarażać naszą akcją tamtejsze środowisko szkolne i grono pedagogiczne. Wiemy też, że tych materiałów przybędzie, gdyż inne paczki są w drodze - wszystkim gorąco dziękujemy i mamy nadzieję, że będziecie z nami także w kolejnej edycji Zeszytu. Nie sposób wymienić wszystkich. Jesteśmy dumni, że znalazło się takie duże grono ludzi, którzy chcą pomagać i robią to zupełnie bezinteresownie!

Ponadto zorganizowaliśmy "Ofensywę na sklepy", w której wzięło udział blisko 20 osób, w tym Dyrektor ZSO nr 2 w Wejherowie, Pan Andrzej Gredecki, za co serdecznie dziękujemy. Ponadto dzięki Centrum Handlowemu Jantar w Wejherowie z Panią Dyrekor Anetą Kochanik, mogliśmy zorganizować letni finał akcji, dzięki któremu mogliśmy jeszcze bardziej pokazać i zapromować akcję wśród klientów CH Jantar. W letnim finale wzięli udział także wolontariusze z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego - Patrycja Hinc, Błażej Mach, Szymon Sroka - dzięki!

Zaznaczamy jednak, że to nie koniec! Rok szkolny dopiero się rozpoczyna. Mamy dzięki Wam dużo moblilizacji i wierzymy, że akcja "Zeszyt dla Ucnziaka" nabierze tempa. Cały czas możecie do nas dzwonić i pisać, a także dostarczać materiały szkolne dla dzieci z rodzin najuboższych. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Poza tym wiemy także, o czym już pisaliśmy, że nasza akcja nabrała rangi ogólnopolskiej, dzięki wcześniej wspomnianym ludziom z Tych, Warszawy, a także z Gliwic, skąd aktywnie w akcję włączył się Klub Rywal Gliwice.

Gorące podziękowania należą się także mediom, które swoimi możliwościami popularyzowały i rozpowszechniały akcję, niewątpliwie należy tutaj wspomnieć o Twojej Telewizji Morskiej, Radio Kaszebe, Radio Norda FM, TVP Gdańsk, Telewizji Kaszuby, serwisach male-trojmiasto.pl (patron medialny akcji), nadmorski24.pl, wejherowo24.info. Dziękujemy również za promowanie akcji Urzędowi Miasta Wejherowo (Nowiny, strona wejherowo.pl)

Informujemy, że każdy kto chce włączyć się w ten sposób pomagania dzieciakom, może to zrobić, dzwoniąc do nas. Udzielimy informacji i doradzimy jak rozpocząć akcję w swojej miejscowości. Nie zamykamy się tylko na "nasze" dzieci z Powiatu Wejherowskiego. Możecie pomagać u siebie! Promujmy akcję "Zeszyt dla Uczniaka" w całej Polsce! Stwórzy kampanię, która pokaże ile ludzi w Polsce może pomagać i robi to z wielkim zaangażowaniem, tak jak Wy, nasi partnerzy. Już wkrótce na stronie pojawi się podsumowanie naszej akcji, opracowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wejherowie.

 

Dziękujemy! Pamiętajcie - pracujemy już na trzecią edycję akcji!

Partnerzy akcji

mops
mapeciaki
tiger_gym
gosrit
biblioteka
raj_malucha
male-trojmiasto
urwis_partner
Previous Next